Registruotis VGTU.lt

VGTU – „Laisvės piknike“ su „Akademija@Kauno Tiltai“

2017-08-31
VGTU – „Laisvės piknike“ su „Akademija@Kauno Tiltai“
Savaitgalį Kaune, Nemuno saloje, antrą kartą vyko pilietinis festivalis „Laisvės piknikas“, kurį surengė žurnalistas Andrius Tapinas su bendraminčiais. „Laisvės pikniko“ dalyviai visą dieną diskutavo ekonomikos, politikos, sveikatos apsaugos, socialinių reikalų klausimais.
 
Renginyje dalyvavo „Akademija@Kauno Tiltai“, kurie į savo stendą pakvietė ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) bei Kauno technologijos kolegijos atstovus. Programa „Akademija@Kauno Tiltai“ apjungia AB „Kauno tiltai“ vykdomus mokslo projektus ir naujas iniciatyvas į vieną platformą, kurioje kartu su švietimo ir mokslo institucijomis ieškoma ateities inžinerinių sprendimų.
 
VGTU atstovai „Laisvės pikniko“ dalyvius kvietė įsitraukti į tris veiklas: makaronų tiltų statybas, popierinių konstrukcijų statybas bei „Zefyrų iššūkį“. Vaikai ir suaugę buvo kviečiami iš spagečių statyti tiltus, kurių tvirtumas matuotas tikrinant tilto atlaikomą apkrovą, taip pat statyti konstrukcijas ir popierinių vamzdelių bei varžtų.
 
Daugiausiai dalyvių dėmesio, anot VGTU atstovo lektoriaus Edgaro Timinsko, sulaukė „Zefyrų iššūkis“. „Jo metu iššūkio dalyviai iš 20 spagečių, lipnios juostelės ir plastilino turėjo pastatyti kuo aukštesnę konstrukciją, ant kurios viršūnės reikėjo užmauti zefyrą. Aukščiausias statinys, kurį pastatė iššūkio dalyviai, siekė net 1,11 m.“, – pasakojo E. Timinskas.
 
Rengėjų skaičiavimais, festivalyje apsilankė daugiau nei  10 tūkst. žmonių.