Registruotis VGTU.lt

VGTU atstovai – konferencijoje „Konkurencingumo kėlimas Pl_LT pasienyje per klasterizacijos paslaugų vystymą“

2018-01-05
VGTU atstovai – konferencijoje „Konkurencingumo kėlimas Pl_LT pasienyje per klasterizacijos paslaugų vystymą“
Gruodžio 8 dieną Alytuje įvyko baigiamoji konferencija „Konkurencingumo kėlimas Pl_LT pasienyje per klasterizacijos paslaugų vystymą“, kurioje dalyvavo Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) atstovai.

Konferencijos tikslas – pristatyti įgyvendinto projekto rezultatus, pasidalinti naujomis idėjomis, požiūriais bei patirtimi naujų iššūkių kūrimui. Konferencijoje dalyvavo ir pranešimą skaitė Dizaino katedros vedėjas doc. Jonas Jakaitis kartu su studentais Emilija Bendoriūte, Gerda Gerulaityte, Jurgiu Judženčiu, Karolina Narbutaite, Rusne Viktorija Bytautaite, pristatydami gaminių dizaino koncepcinius pasiūlymus.

Taip pat buvo diskutuojama apie ateities bendradarbiavimo ir partnerystė vizijas, pasiūlymus, daiktinės aplinkos objektų dizaino patrauklumo didinimo kontekste. Iškilmingo posėdžio metu buvo pasirašytas bendradarbiavimo susitarimas tarp Alytaus miesto savivaldybės, verslo ir mokslo institucijų Lietuvoje ir Lenkijoje atstovų. Susitarimo sutartį VGTU vardu pasirašė prorektorius prof. Alfredas Laurinavičius.

Dar spalį J. Jakaitis ir lektorius Mindaugas Užkuraitis buvo pakviesti dalyvauti Lietuvos – Lenkijos programos INTERREG V-A projekte „Konkurencingumo kėlimas PL - LT pasienyje per klasterizacijos paslaugų vystymą“. Projekto organizatorių – VšĮ Alytaus verslo konsultacinio centras su Lenkijos partneriais organizuotos konferencijos metu suderinta dėl Dizaino katedros trečio kurso PGD-15 gr. studentų įtraukimo į projekto įgyvendinimo procesą.

Siekiant inovacijų plėtros, šiuolaikiniuose taikomojo dizaino objektuose jos yra vis plačiau taikomos. Integruojant į įvairias veiklos sritis: mokslą, verslą, socialinį, paslaugų sektorius, šiomis inovacijomis siekiama didesnės pridėtinės vertės ir jomis padidinti konkurencinį pranašumą. Suprantama, kad būtina papildomai skatinti vis platesnę dizaino sprendimų integraciją. Taigi, Pramoninio dizaino studentams projekte buvo keliamas ypatingas uždavinys – parengti daiktinės aplinkos objekto dizaino koncepciją konkrečioje Alytaus m. teritorijoje su galimybe pagaminti prototipą M1:1 ir įgyvendinti, jį gaminant, masiniu būdu ir galimybe adaptuoti skirtingose įvairiose.