Registruotis VGTU.lt

Pasirodė naujas „Sapere aude“ numeris

2017-09-07
Pasirodė naujas „Sapere aude“ numeris
Nuo išsilaipinimo Mėnulyje iki „Google“ automobilių, nuo virtualios realybės iki orų prognozės – visa tai nebūtų įmanoma, jei neegzistuotų jo didenybė Mokslas. Tad nenuostabu, kad kiekvieną akimirką įvairiais pavidalais mus supantis mokslas ir moksliniai tyrimai tapo pagrindine naujojo „Sapere aude“ numerio tema.
 
Žurnale daugybė nusipelniusių, ryškių, savitą požiūrį į gyvenimą turinčių asmenybių – Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) mokslininkų, absolventų – dalijasi savo mintimis. Mintimis apie ekspertines sritis, bendrą Lietuvos mokslo situaciją, jo praeitį ir ateitį. Straipsnių herojai negaili aštresnių įžvalgų, atskleidžia įdomius patirties momentus, nevengia pažvelgti į ateities perspektyvas. Tikime, kad kiekvienas skaitytojas ras sau artimą požiūrį bei galbūt jį praturtins naujais aspektais.
 
Kaip teigia Mokslo direkcijos direktorius doc. dr. Vaidotas Vaišis, nė vienas pasaulio universitetas negalėtų gyvuoti be jame vykdomos mokslinės veiklos, tad ji yra būtina ne tik pažangos, bet ir išlikimo sąlyga. Šiuo požiūriu VGTU, būdamas techniškasis universitetas, užima tikrai stiprias pozicijas tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje. Aplinkos inžinerija, civilinė inžinerija, statyba – tai tik keletas sričių, kuriose universitetas stovi pirmose gretose ir glaudžiai bendradarbiauja su verslo segmentais. Turint galvoje, kad dabartinis mokslas neįsivaizduojamas be multidiscipliniškumo, įvairios technologijos srities mokslinės veiklos sėkmingai susipina tiek su socialiniais, tiek su humanitariniais mokslais. Taigi, bendravimas ir bendradarbiavimas yra viena pagrindinių sąlygų, leidžiančių VGTU ir visos šalies laboratorijose bei mokslo centruose skambėti atradimo džiaugsmą įprasminančiam žodžiui eureka.
Žurnalo puslapiuose sekame šiuo šūksniu nuo mokslą ribojusių Sovietų Sąjungos laikų iki modernios ir labai dinamiškos dabarties.
 
Aplankę mokslo erdves, kviesime į numerio temą pažvelgti plačiau ir suprasti mus supantį kontekstą. Šios paieškos iš mokslo laboratorijų nuves į miesto aikštes, repeticijų sales, kino teatrus ir netgi užsienio šalis. Juk, kaip vieningai sutaria straipsnių herojai, tik tyrinėdami aplinką ir siekdami suprasti daugiau galime sukurti kažką naujo bei reikšmingo.
 
Taigi, malonaus skaitymo!
 
Elektroninės „Sapere Aude“ versijos ieškokite čia.